150 – lecie Tarnowskiej Straży Pożarnej

150 – lecie Tarnowskiej Straży Pożarnej

8 maja 2016 r. odbyły się obchody 150 – lecia tarnowskiej straży pożarnej, w której uczestniczyła delegacja naszej jednostki wraz ze sztandarem. Oficjalną ceremonię rozpoczęto wymarszem kompanii honorowych, pocztów sztandarowych, orkiestr oraz uczestników z parkingu przy Urzędzie Wojewódzkim w Tarnowie na uroczystą Mszę Św. w tarnowskiej Katedrze po której odbyły się główne uroczystości na tarnowskim rynku, w trakcie których m.in. wręczone zostały odznaczenia i nominacje za zasługi dla ochrony przeciwpożarowej.

W tym samym czasie w Klikowskiej Ostoi Polskich Koni rozpoczął się piknik strażacki, w ramach którego przewidziano między innymi naukę pierwszej pomocy, konkursy dla najmłodszych oraz zawody zabytkowych sikawek konnych, które w tym miejscu odbywają się już po raz trzeci.