Czas na Straż

Pomysł organizacji akcji promocyjnej zakliczyńskiej Jednostki pod tytułem „Czas na Straż” zrodził się w 2007 roku. Z uwagi na małe zaangażowanie młodzieży w Młodzieżowych Drużynach Pożarniczych na terenie całego kraju, akcja promująca działania Ochotniczych Straży Pożarnych jest przedsięwzięciem, które do obecnej chwili procentuje. W bieżącym roku Ochotnicza Straż Pożarna zorganizowała 8 edycję akcji, w której programie znalazły się:
– zbiórka krwi ( w ciągu 8 edycji zebrano 180 litrów krwi );
– pokazy ratowniczo-gaśnicze;
– organizacja ekspozycji strażackiej na terenie remizy OSP Zakliczyn;
– szkolenia I pomocy;
– gry i zabawy dla dzieci;
– konkurs drwali (organizowany od 2011 r.)

Podczas każdej z imprez  można zobaczyć jak funkcjonuje straż pożarna „od środka”, poćwiczyć udzielanie pierwszej pomocy na fantomach, obejrzeć wystawę sprzętu strażackiego, przejechać się samochodem strażackim, zobaczyć panoramę miasta z wysięgnika hydraulicznego.  Szereg atrakcji związanych  z akcją „Czas na Straż” procentuje dużym zainteresowaniem się członkostwem w Młodzieżowych Drużynach Pożarniczych.

Leave a Reply