ZLOT DRUŻYN MDP

ByOSP Zakliczyn

ZLOT DRUŻYN MDP

Najmłodsi druhowie z Naszej jednostki zostali zaproszeni na I Zlot Drużyn Młodzieżowych Powiatu Wielickiego , który odbył się 15 października w Gdowie. Nasz gościnny udział w tym zlocie wynika z współpracy jaką prowadzimy z Jednostką Ochotniczej Straży Pożarnej w Gdowie.
W zlocie wzięło udział około 300 osób reprezentujących 32 jednostki ochotniczych straży pożarnych. Organizatorzy zlotu przewidzieli 10 konkurencji, z którymi musiała zmierzyć się każda drużyna.
Konkurencję polegały m.in. na rzucie do celu kołem ratunkowym, pchnięciu kulą, żucie jajkiem na czas pomiędzy członkami zespołu. Dodatkową trudnością dla każdej drużyny było rozmieszczenie poszczególnych konkurencji w różnych częściach miasta. Każda sześcioosobowa drużyna wraz z opiekunem przemierzała miasto w poszukiwaniu wyznaczonych celów.
Komisja sędziowska podjęła decyzję o przyznaniu pierwszego miejsca wszystkim jednostkom.
Uznano, że cel został osiągnięty przez wszystkich, ponieważ spełniły się najważniejsze idee, które przewodziły zlotowi:” Nauka współpracy, przyjacielskiej rywalizacji oraz dobra zabawa”.
Wyróżnieniem jakim możemy się pochwalić jest nagroda dla jednostki MDP, której członkowie zachowywali się podczas rywalizacji i przemieszczania po całym obszarze na którym odbywał się zlot w sposób najbardziej zdyscyplinowany.
Jednostkę MDP z OSP Zakliczyn reprezentowali druhowie:Paweł Surga (dowódca), Jarosław Matura, Kamil Kras, Przemysław Franczyk, Rafał Smółka, Jarosław Michalski oraz opiekun: Wojciech Wojtas
Dziękujemy organizatorom za zaproszenie i liczymy na zorganizowanie podobnych zawodów w Naszym powiecie.

 

About the author

OSP Zakliczyn administrator

Leave a Reply