Z wizyta w Szkole Podstawowej w Faściszowej

ByOSP Zakliczyn

Z wizyta w Szkole Podstawowej w Faściszowej

13 października br. druhowie z naszej jednostki na zaproszenie dyrekcji, nauczycieli oraz rodziców i dzieci udali się do Szkoły Podstawowej w Faściszowej. Na początek opowiedzieli dzieciom o odpowiedzialnej pracy jaką wykonują strażacy oraz zaprezentowali umundurowania jakie posiada każdy strażak OSP. Uczniowie dowiedzieli się, że strażacy nie tylko gaszą pożary ale również pomagają w czasie powodzi, ratują zwierzęta czy też usuwają skutki wypadków samochodowych. Po prezentacji druh Tadeusz Trytek przeczytał dzieciom bajkę o Smoku Wawelskim oraz „Jak Wojtek został strażakiem”, której nie mogło zabraknąć podczas takiego spotkania. Dzieci z zaciekawianiem słuchały i śledziły przebieg akcji. Wizyta ta wywołała wiele zainteresowania, co było widać po twarzach dzieci, które chętnie chłonęły wszystkie informacje.

Aby zobaczyć zdjęcia kliknij tutaj.

About the author

OSP Zakliczyn administrator