Wypadek drogowy – Melsztyn

ByOSP Zakliczyn

Wypadek drogowy – Melsztyn

Do dwóch niezależnych wypadków doszło w poniedziałkowy poranek 6 marca. Nieostrożność kierujących oraz gęsta mgła była przyczyną obu zdarzeń. W pierwszym przypadku była niegroźna stłuczka VW Golfa z Golfem, a działania ograniczyły się do wysprzątania rozbitego szkła. Drugi wypadek, którego miejsce było 200 metrów dalej, był bardziej poważny. Kierujący Polonezem Caro wyprzedzając inny samochód uderzył czołowo w jadącego z naprzeciwka tira. Na szczęście kierowca tira przewidział zdarzenie i zatrzymał się, co złagodziło uderzenie. Miało to decydujący wpływ na los pasażerów Poloneza (5 osób). Nikomu nic się nie stało i obyło się bez pomocy medycznej. Działania straży pożarnej ograniczyły się do zabezpieczenia miejsca wypadku i zneutralizowania dużej plamy oleju. W kacji brało udział 2 zasępy straży pożarnej: SLRT Zakliczyn i GBA Gwoździec.

About the author

OSP Zakliczyn administrator

Leave a Reply