WOŚP 2015

WOŚP 2015

11 stycznia br. odbył się 23. Finał WOŚP pod hasłem „Dla podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz godnej opieki medycznej seniorów”. Jednostka OSP Zakliczyn już po raz drugi wzięła czynny udział w organizacji Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Zakliczynie. Nasi druhowie działali od samego rana. Od godziny 8.00 w budynku Remizy OSP Zakliczyn trwała zbiórka krwi oraz DKMS, do której czynnie włączyli się również nasi strażacy. Po południu udali się natomiast, na halę LKS Dunajec Zakliczyn gdzie miały miejsce oficjalne obchody 23. Finału WOŚP. Zespół naszej jednostki oraz Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza im. Jana Pawła II działająca przy OSP Zakliczyn przygotowali pokazy ratownictwa. Prócz tego nasi druhowie przeprowadzili pokaz skrzynek oraz zapewnili zabezpieczenie imprezy zarówno jako służba porządkowa jak i medyczna.