Walne Zebranie Sprawozdawcze

ByOSP Zakliczyn

Walne Zebranie Sprawozdawcze

W sobotę 27 stycznia br. o godzinie 16 w budynku Remizy OSP Zakliczyn odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawcze za rok 2017 z udziałem zaproszonych gości. Obecny był m.in. Dyrektor Zarządu Wykonawczego ZOW ZOSP RP woj. małopolskiego, Prezes Zarządu Gminnego ZOSP RP, Radny Miejski, Radni Powiatowi, Przedstawiciel Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie, Sekretarz Gminy, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Zakliczynie, Dyrektor Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie.delegacje jednostek OSP z gminy Zakliczyn. Swoje sprawozdania wygłosili Prezes Maciej Gofron, Naczelnik Łukasz Łach, Sekretarz Michał Wojtas, Skarbnik Stanisław Noskowicz, w imieniu Opiekuna Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej sprawozdanie wygłosiła wiceprezes Ewa Klocek oraz Prezes Komisji Rewizyjnej Tomasz Myrlak. W 2017 roku nasi druhowie uczestniczyli w różnorakich akcjach m.in. w Pikniku rodzinnym w klasztorze franciszkanów w Zakliczynie, Flash – Mob w zorganizowany przez SFOP po raz pierwszy w Zaklicznie, uczestniczyli również w Gminnych Zawodach Sportowo Pożarniczych, w których nasza jednostka zdobyła pierwsze miejsce. Prócz tego nasi strażacy brali udział w Obzie Ratowniczym (Rescue Camp) w Mörbisch zajmując trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej oraz pierwsze w zadaniu „Road Accident” (wypadek drogowy) na 10 startujących drużyn z różnych krajów UE. Szczególną uwagę należy zwrócić na jeszcze inne sukcesy naszej jednostki jak uzyskanie tytułu Najlepszej OSP województwa małopolskiego, III miejsce w wojewódzkim przeglądzie kronik, pozyskanie z Funduszu Sprawiedliwości samochodu marki Ford Ranger oraz sukcesy reprezentacji naszej OSP w piłce nożnej.
Podczas zebrania nasi mali podopieczni zostali odznaczeni, młodsza grupa naszej MDP otrzymała brązowe medale natomiast starsza grupa srebrne. Jesteśmy niezwykle dumni z tak licznego grona naszych młodzieżowców. Podczas zebrania na ręce Sekretarza Gminy został przekazany defibrylator, który do tej pory był na stanie naszej jednostki, a został on zastąpiony przez defibrylator pozyskany z Funduszu Sprawiedliwości.
W trakcie zebrania zostały również poruszone bieżące kwestie oraz plany działalności naszej Jednostki w 2018 roku.

About the author

OSP Zakliczyn administrator