Uroczystość Bożego Ciała (2017)

ByOSP Zakliczyn

Uroczystość Bożego Ciała (2017)

15 czerwca br. w święto Bożego Ciała nasi druhowie zgodnie z tradycją zebrali się na płycie zakliczyńskiego rynku.Tam o godzinie 15 na zakliczyńskim Rynku odbyła się Uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem JE Ks. Bp. Andrzeja Jeża, Ordynariusza Diecezji, przekazanie relikwii św. Jana Pawła II obu zakliczyńskim parafiom, procesja do czterech ołtarzy, Akt Zawierzenia przez Burmistrza Miasta i Gminy Zakliczyn przy pomniku św. Jana Pawła II – Patrona Zakliczyna oraz odsłonięcie pamiątkowej tablicy. Nasi strażacy asystowali przy baldachimie oraz została wystawiona reprezentacja ze sztandarem. Nad bezpieczeństwem uczestników i płynnym ruchem drogowym czuwali strażacy ustawieni na wszystkich ulicach graniczących z rynkiem.

 

About the author

OSP Zakliczyn administrator