Triduum Paschalne (2019)

Triduum Paschalne (2019)

Zgodnie z wieloletnią tradycją także i w tym roku Ochotnicza Straż Pożarna w Zakliczynie wzięła czyny udział w uroczystościach Triduum Paschalnego w Parafii p.w. św. Idziego.
Strażacy w tym roku tradycyjnie uczestniczyli w liturgii Wielkiego Piątku. Po jej zakończeniu rozpoczęli swoja służbę przy Grobie Pańskim . W następny dzień – Wielką Sobotę warta przy Bożym Grobie została podjęta od wczesnych godzin rannych i trwała do wieczornych obrzędów liturgicznych. Wartę przy Grobie pełnili w tym roku również członkowie z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej OSP Zakliczyn. Wzorem lat ubiegłych członkowie OSP podjęli posługę podczas Rezurekcji. W czasie procesji rezurekcyjnej przy asyście pocztu sztandarowego naszej Jednostki, posługiwaliśmy m.in. przy niesieniu baldachimu, Krzyża oraz figury Zmartwychwstałego Chrystusa.