Pracowita niedziela

Pracowita niedziela

Niedzielne popołudnie (3 lipca br.) było niezwykle pracowite dla naszych strażaków. Swoje działania rozpoczęliśmy o godzinie 16 na zakliczyńskim rynku gdzie odbywały się Dni Zakliczyna, na miejscu obecny był zastęp GLBRt Mercedes Sprinter. W późniejszych godzinach kolejny zastęp tym razem GBA Mercedes Atego udał się do miejscowości Charzewice, gdzie podczas lokalnego festynu przeprowadzony został pokaz z zakresu udzielania pierwszej pomocy oraz krótkie szkolenie. Po zakończonych pokazach około godziny 18.50 SKKM w Tarnowie powiadomiło o wypadku na ul. Krakowskiej w Zakliczynie w okolicach oczyszczalni. Na miejsce udał się zastęp będący w Charzewicach GBA Mercedes Atego. W wyniku wypadku doszło do zderzenia dwóch pojazdów osobowych w wyniku czego jedno z aut znalazło się w rowie. Po przybyciu na miejsce obecny był już jeden Zespół Ratownictwa Medycznego, nasi strażacy natychmiast rozpoczęli działania od zabezpieczenia miejsca zdarzenia oraz udzieleniu pierwszej pomocy pozostałym poszkodowanym przed przyjazdem kolejnego ZRM. Ruch w tym miejscu odbywał się wahadłowo. Na miejscu obecny był zastęp GBA Mercedes Atego OSP Zakliczyn, PSP Tarnów – Siedliska, PSP Tarnów, dwa Zespoły Ratownictwa Medycznego oraz Patrol Policji.