Pożar w Zakliczynie

ByOSP Zakliczyn

Pożar w Zakliczynie

O wielkim szczęściu może mówić właściciel jednego z wielkopowierzchniowych budynków handlowych w Zakliczynie. O godzinie 6:40 jednostka OSP Zakliczyn została zadysponowana do zadymienia na parterze budynku handlowego mieszczącego się przy rynku. Po przybyciu na miejsce rozpoznanie wykazało pogorzelisko pożaru w jednym z pomieszczeń sklepowych. Pożar ten, jak wynika z wywiadu z kierownikiem placówki, miał miejsce około godziny 3:30. Wtedy to zaalarmowany patrol ochrony sprawdził budynek na wypadek włamania. Podczas patrolu nie ujawniono włamania do budynku. Pożar rozwijał się natomiast wewnątrz w odległym pomieszczeniu którego nie można było dostrzec z zewnątrz. Szczęśliwie przez pomieszczenie w którym paliły się już drzwi i skrzynki, przebiegały piony instalacji grzewczej wykonane z PCV. W wyniku temperatury rury uległy stopieniu, a woda znajdująca się w układzie doprowadziła do ugaszenia pożaru.
Florian czuwał nad budynkiem!

Działania zastępów polegały na odłączeniu instalacji, sprawdzeniu i oddymieniu budynku który po wykonaniu czynności przekazano właścicielowi.

Na miejscu działały zastępy OSP Zakliczyn GBARt Mercedes Atego i GCBA JRG2 Tarnów Siedliska, patrol Policji Wojnicz oraz Pogotowie Energetyczne.

1 2 3 4

About the author

OSP Zakliczyn administrator