Pożar sadzy w Lusławicach

Pożar sadzy w Lusławicach

Opis akcji naszej OSP z dnia 23 lutego br. na portalu tarnow.naszemiasto.pl

„W sobotę o godz. 22.42 na numer alarmowy straży pożarnej zadzwoniła osoba, mocno zaniepokojona iskrami wydobywającymi się wraz z dymem przez komin z domu jednorodzinnego w Lusławicach.

Gdy pod wskazany adres przybyli strażacy z jednostki w sąsiednim Zakliczynie, drzwi do domu były zamknięte i mimo pukania początkowo nikt nie otwierał. Wezwano policję i pogotowie ratunkowe.

Ostatecznie strażakom udało się wejść do środku. Na piętrze spali rodzice, a na parterze dziadek z wnukiem.

– W budynku doszło do zapalenia się sadzy w kominie, a to mogło skończyć się tragicznie. Ogień mógł przedostać się przez szczeliny do wnętrza i spowodować, że cały budynek stanąłby w płomieniach, zaskakując pogrążonych we śnie lokatorów – zauważa Wiesław Dzięgielowski, dyżurny operacyjny PSP dla powiatu tarnowskiego.”