Pożar sadzy w kominie we Wróblowicach

ByOSP Zakliczyn

Pożar sadzy w kominie we Wróblowicach

W dniu 1.12.2015 r., około godziny 14.46, zastęp GBARt Mercedes Atego z OSP Zakliczyn zadysponowany został do kolejnego zdarzenia. Był to już trzeci wyjazd naszych strażaków w tym dniu. Tym razem doszło do pożaru sadzy w kominie w miejscowości Wróblowice. Po przybyciu na miejsce zdarzenia rozpoczęto działania mające na celu ugaszeniu płonących i niebezpiecznie rozgrzanych plastrów sadzy znajdujących się w kominie. Wykorzystano do tego celu sito kominowe zabezpieczające przed wydobywaniem się z komina iskier, następnie wybrano zawartość pieca oraz zastosowano gaśnice proszkowe. Po całkowitym ugaszeniu sadzy, działania zakończono i po około godzinie zastęp powrócił do remizy.

1 2

About the author

OSP Zakliczyn administrator