Narodowe Święto Odzyskania Niepodległości.

ByOSP Zakliczyn

Narodowe Święto Odzyskania Niepodległości.

11 listopada br. uczciliśmy Narodowe Święto Odzyskania Niepodległości. Poczet sztandarowy naszej jednostki brał udział w uroczystej Mszy Św. w intencji Ojczyzny, odprawionej w 98. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości w parafii pw. św. Idziego Opata. Następnie poczty sztandarowe z terenu gminy w asyście Strażackiej Orkiestry Dętej „Filipowice” udały się pod pomnik ofiar stalinizmu, gdzie nasi druhowie pełnili wartę honorową. W międzyczasie trwała Sztafeta Pamięci z Łowczówka do Zakliczyna, gdzie na posterunkach czuwali druhowie OSP Zakliczyn. Należy również wspomnieć, że w sztafecie wzięli czynny udział również nasi strażacy Jarosław Michalski, Bartłomiej Wypasek oraz Kacper Ludwa. Po zakończeniu oficjalnych obchodów Święta Odzyskania Niepodległości nasi druhowie udali się na zabezpieczanie XXII Uliczny Bieg Niepodległości odbywającego się na zakliczyńskim rynku.

 

About the author

OSP Zakliczyn administrator