Jubileusz 110 lecia Orkiestry Dętej im. Jana Muchy w Ciężkowicach.

ByOSP Zakliczyn

Jubileusz 110 lecia Orkiestry Dętej im. Jana Muchy w Ciężkowicach.

13 maja br. odbyło się przekazanie nowego sztandaru dla Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Tarnowie oraz Jubileusz 110 lecia Orkiestry Dętej im. Jana Muchy w Ciężkowicach.
Uroczystość była niezwykle ważna dla naszej jednostki ponieważ osobami funkcyjnymi byli nasi druhowie: gospodarz Wieńczysław Pawłowski jako dowódca uroczystości, Jakub Soból, Tomasz Soból oraz Michał Wojtas którzy pełnili funkcję pocztu flagowego oraz Tadeusz Trytek pełniący funkcję sztandarowego starego sztandaru Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Tarnowie . Oczywiście podczas tego święta nie mgło zabraknąć również sztandaru naszej jednostki przy którym reprezentowali nas Marian Fior, Mieczysław Martyka oraz Tomasz Myrlak.
Na uroczystości zebrały sie jednostki powiatu tarnowskiego wraz z sztandarami uczestniczyła również kompania honorowa Ochotniczej Straży Pożarnej Powiatu Tarnowskiego.
Uroczystości połączone z obchodami powiatowymi Dnia Strażaka zaszczycili m.in: Prezes Zarządu Głównego Związku OSP RP Waldemar Pawlak, Poseł na Sejm RP i Prezes Zarządu Wojewódzkiego Związku OSP RP Edward Siarka, Wicemarszałek Województwa Małopolskiego Stanisław Sorys, Członek Zarządu Głównego OSP RP Andrzej Jarocha, Wiceprezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego OSP w Krakowie Krzysztof Kosiba oraz Wicestarosta Powiatu Tarnowskiego Zbigniew Karciński.

Zdjęcia Foto.Info.Art. oraz Pogórze24

About the author

OSP Zakliczyn administrator