DEFIBLYRATOR AED- nowy nabytek zakliczyńskich strażaków

ByOSP Zakliczyn

DEFIBLYRATOR AED- nowy nabytek zakliczyńskich strażaków

W listopadzie nasza jednostka nabyła kolejny sprzęt medyczny niezbędny podczas ratowania ludzkiego życia. Defiblyrator półautomatyczny AED to urządzenie stosowane, w przypadkach nagłego zatrzymania akcji serca do jej przywrócenia poprzez wczesną defibrylację. Dzięki zaawansowanej technologii, po przyklejeniu do klatki piersiowej ofiary dwóch elektrod (pod prawym obojczykiem i na lewym boku poniżej serca) defibrylator sam wydaje instrukcje postępowania. Wyświetlając je na ekranie oraz wydając polecenia głosowe urządzenie przejmuje nadzór nad akcją ratunkową. Analizuje rytm serca poszkodowanego i decyduje o tym, czy przeprowadzenie defibrylacji jest konieczne, czy należy rozpocząć resuscytację krążeniowo-oddechową. W przypadku wystąpienia migotania komór przez klatkę piersiową i serce poszkodowanego przepuszczany jest prąd o napięciu ok. 1500V w czasie ok. 0,2sek.

 

About the author

OSP Zakliczyn administrator

Leave a Reply