Ćwiczenia z ratownictwa wodnego w Skrzyszowie

ByOSP Zakliczyn

Ćwiczenia z ratownictwa wodnego w Skrzyszowie

22 stycznia 2016 r. na zbiorniku retencyjnym w miejscowości Skrzyszów zostały przeprowadzone ćwiczenia doskonalące z zakresu ratownictwa lodowego o tematyce „Działania ratownicze na niestabilnej pokrywie lodowej”. Udział w nich wzięli strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie oraz jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu tarnowskiego posiadające sanie lodowe. Praktyczne ćwiczenia poprzedzone były wykładem teoretycznym w ramach którego omówiono m.in. taktykę działań oraz udzielanie pierwszej pomocy osobom w stanie hipotermii. Strażacy mieli za zadanie przećwiczyć sposoby szybkiego dotarcia do miejsca zdarzenia, podejmowanie „tonącego” z przerębla oraz jego ewakuację na brzeg zbiornika. Szkolenie odbywało się w grupach kilkuosobowych, w specjalnie przygotowanych przeręblach w lodzie.
Specjalistyczne ćwiczenia przeprowadzili strażacy nurkowie Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wodno-Nurkowego działającej w Jednostki Ratowniczo Gaśniczej nr. 2 KM PSP Tarnów.

Aby zobaczyć zdjęcia kliknij tutaj.

About the author

OSP Zakliczyn administrator