Ćwiczenia z ratownictwa technicznego

ByOSP Zakliczyn

Ćwiczenia z ratownictwa technicznego

W dniu dzisiejszym (21.02.2015) ratownicy OSP Zakliczyn zorganizowali ćwiczenia z zakresu ratownictwa technicznego. Zajęcia miały na celu przypomnienie, utrwalenie oraz naukę technik ratowniczych używanych podczas zdarzeń komunikacyjnych na drogach. Kolejno strażacy wykonywali ewakuację poszkodowanego z pojazdu przy użyciu deski ratowniczej i udzielenie mu pierwszej pomocy przedmedycznej.. Następnie przećwiczono bezpieczne i efektywne posługiwanie się ratowniczymi narzędziami hydraulicznymi. Na samochodzie treningowym wykonano m.in. takie zadania jak usunięcie drzwi, wycięcie i wybicie szyb, odcięcie dachu. Ćwiczenia te były przede wszystkim pokazem dla naszego niezwykłego gościa Wojtka. Miał on w ten możliwość zapoznania się ze sprzętem jakim dysponuje OSP Zakliczyn, specyfiką pracy strażaka oraz przejechać się wozem strażackim. Wizyta w murach naszej Jednostki przebiegła w miłej i sympatycznej atmosferze za co serdecznie dziękujemy.

Aby zobaczyć zdjęcia kliknij tutaj.

About the author

OSP Zakliczyn administrator