Ćwiczenia na akwenie wodnym

ByOSP Zakliczyn

Ćwiczenia na akwenie wodnym

Ćwiczenia odbyły się na akwenie wodnym na terenie żwirowni w Roztoce dnia 17 lipca br.. Głównym celem ćwiczeń specjalistycznych było doskonalenie sprawnego i bezpiecznego wykonywania zadań przeciwpowodziowych oraz zadań ratowniczych na wodach śródlądowych i powodziowych terenach zalewowych. Nabycie takich umiejętności w trakcie takich ćwiczeń , pozwala na prowadzenie działań ratowniczych z użyciem sprzętu specjalistycznego, w który jesteśmy wyposażeni. W trakcie zorganizowanych manewrów uczestnicy doskonalili swoje umiejętności w zakresie: sprawnego i bezpiecznego dojazdu na miejsce akcji, lokalizacji zagrożenia, oraz wyboru odpowiednich miejsc do wodowania jednostek pływających. Nasi druhowie utrwalili swoje umiejętności w zakresie podejmowania osób z wody na pokład łodzi, pomocy osobom z wykorzystaniem rzutek i kół ratunkowych. Sternicy motorowodni doskonalili swoje umiejętności w obsłudze łodzi, silników zaburtowych oraz poruszania się po akwenie, odbijania i dobijania do brzegu.

Aby zobaczyć zdjęcia kliknij tutaj.

About the author

OSP Zakliczyn administrator