Ciężki weekend zakliczyńskich strażaków

ByOSP Zakliczyn

Ciężki weekend zakliczyńskich strażaków

Koniec kwietnia był dla zakliczyńskich strażaków bardzo pracowity, w ciągu bowiem zaledwie 3 dni wyjeżdżali, aż 4 razy do pożarów lasów i traw. Najbardziej poważnym okazał się pożar lasu w miejscowości Melsztyn (25 i 26 kwietnia), w którym to spłonęło ponad 1 hektar poszycia leśnego, a bardzo trudne warunki terenowe sprawiały ogromne trudności blisko 30 strażakom. Łącznie aby ugasić pożar w Melszytnie strażacy potrzebowali ponad 10 godzin. W poniedziałek 27 również dwukrotnie strażacy wyjeżdżali do palących się traw (Zawada Lanckorońska oraz Wesołów). Bardzo mała wilgotność ściółki (ok 10%) oraz brak opadów powoduje, że zagrożenie pożarowe jest na najwyższym poziomie.

 

About the author

OSP Zakliczyn administrator

Leave a Reply