Gminne Zawody Sportowo – Pożarnicze

Gminne Zawody Sportowo – Pożarnicze

24 września 2016 r. na stadionie LKS Dunajec Zakliczyn odbyły się Gminne Zawody Sportowo – Pożarnicze jednostek OSP.
Do rywalizacji stanęło osiem drużyn OSP z terenu gminy Zakliczyn oraz jak jedyna z terenu gminy Zakliczyn nasza Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza – zarówno dziewczęta jak i chłopcy.
Zawody rozegrane zostały w dwóch konkurencjach. Sztafeta 7×50 m z przeszkodami oraz ćwiczenie bojowe. Niezmiernie miło jest nam powiadomić, że drużyna naszej jednostki w klasyfikacji ogólnej zawodów zajęła I miejsce.
Prócz tego po zawodach nasza jednostka odpowiedzialna byłą za zorganizowanie Zawodów Drwali. Ochotnicza Straż Pożarna w Zakliczynie po raz pierwszy wystawiła w w tych zawodach drużynę kobiecą z czego jesteśmy niezwykle dumni! Naszym druhnom gratulujemy siły i wytrwałości podczas wykonywanych zadań.
Swoją obecnością podczas tegorocznych zawodów zaszczyciła nas delegacja Ochotniczej Straży Pożarnej z miejscowości Korna na Słowacji, z którą mieliśmy przyjemność poznać się podczas 6th Samaritan Contest w Starej Lubovni.