11 Listopada 2015

11 Listopada 2015

11 listopada 2015 r. uczciliśmy Narodowe Święto Odzyskania Niepodległości.
Obchody 97. rocznicy Odzyskania Niepodległości rozpoczęła Mszy Św. w intencji Ojczyzny o godzinie 9.30 w kościele pw. św. Idziego Opata w Zakliczynie , w której udział wzięły poczty sztandarowe organizacji, instytucji oraz szkół z Zakliczyna – wśród nich był również poczet sztandarowy ze sztandarem naszej Jednostki. Następnie poczty sztandarowe z terenu gminy w asyście Strażackiej Orkiestry Dętej „Filipowice” udały się pod pomnik ofiar stalinizmu, gdzie nasi druhowie pełnili wartę honorową.
W międzyczasie trwała XIII Sztafeta Pamięci z Łowczówka do Zakliczyna, gdzie na posterunkach czuwali druhowie OSP Zakliczyn.
Po zakończeniu tej części nasi strażacy z pomocą druhów z OSP Filipowice odpowiadali za zabezpieczenie 21. Biegu Niepodległości w Zakliczynie, odbywającego się na zakliczyńskim rynku. Należy również wspomnieć, że w sztafecie wzięli czynny udział również nasi strażacy Arkadiusz Dulęba (bieg), Kacper Ludwa (bieg) i Jarosław Michalski (rower).

fot. Ewa Klocek, Marek Niemiec, Tarnowska TV.