100-lecie Odzyskania Niepodległości

100-lecie Odzyskania Niepodległości

Zgodnie z tradycją 11 listopada uczciliśmy Narodowe Święto Odzyskania Niepodległości, które w tym roku miało wyjątkowy charakter gdyż była to 100 rocznica tego niezwykłego dla naszej ojczyzny wydarzenia. Poczet sztandarowy naszej jednostki brał udział w uroczystej Mszy Św. w intencji Ojczyzny, odprawionej w setną rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości w parafii pw. św. Idziego Opata. Następnie poczty sztandarowe z terenu gminy w asyście Strażackiej Orkiestry Dętej „Filipowice” udały się pod pomnik ofiar stalinizmu, gdzie nasi druhowie pełnili wartę honorową. W międzyczasie trwała Sztafeta Pamięci z Łowczówka do Zakliczyna, gdzie na posterunkach czuwali druhowie OSP Zakliczyn. Należy również wspomnieć, że w sztafecie wzięli czynny udział również nasi strażacy Arkadiusz Dulęba i Kacper Ludwa. O godzinie 12 wraz z mieszkańcami gminy nasi strażacy odśpiewali hymn narodowy, a następnie po przegrupowaniu udali się na zabezpieczenie Ulicznego Biegu Niepodległości odbywającego się na zakliczyńskim rynku.