Zbiórka MDP -05.12.2014

ByOSP Zakliczyn

Zbiórka MDP -05.12.2014

Przy Jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej w Zakliczynie działa Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza im. Jana Pawła II w skład której wchodzą zarówno chłopcy jak i dziewczęta. Młodzi druhowie spotykają się co najmniej 2 razy w miesiącu na remizie celem pogłębienia wiedzy pożarniczej. Podczas zbiórek poznają taktykę działań ratowniczo – gaśniczych, uczą się udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz poznają sprzęt będący na wyposażeniu Jednostki.

Ponadto „młodzieżowcy” pomagają starszym druhom przy pracach w strażnicy, podczas obstaw i organizacji różnych imprez oraz uroczystości. Z wielkim zaangażowaniem biorą także udział w zawodach sportowo – pożarniczych.

Aby zobaczyć zdjęcia kliknij tutaj.

About the author

OSP Zakliczyn administrator