Zabezpieczenie niewybuchu pod „starym mostem” w Wesołowie

ByOSP Zakliczyn

Zabezpieczenie niewybuchu pod „starym mostem” w Wesołowie

Pod kamiennym przyczółkiem nieistniejącego mostu na Dunajcu w Wesołowie, łączącego niegdyś tę wieś z Melsztynem, mieszkaniec Wesołowa znalazł w sobotę 9 kwietnia br. niewypał. Z racji odosobnionego miejsca saperzy z jednostki specjalistycznej w Rzeszowie postanowili odebrać znalezisko dopiero po weekendzie, w poniedziałek.

Zaraz po stwierdzeniu niebezpieczeństwa zaciągnięto w tym miejscu od sobotniego popołudnia wartę co 12 godzin, również nocą, którą pełnili druhowie z jednostek z Zakliczyna, Filipowic i Gwoźdźca oraz funkcjonariusze policji. Nasi dzielnicowi: st. sierż. Daniel Baka, sierż. sztab. Wojciech Klisiewicz i sierż. sztab. Piotr Kilian z Komisariatu Policji w Wojniczu, czuwali nad znaleziskiem, również zmieniając się co 12 godzin.

Dozór zakończono w poniedziałek rano; nabój o wymiarach ok. 30 cm długości i 10 cm średnicy rzeszowscy saperzy wywieźli na poligon, gdzie niewybuch został zdetonowany. To już trzecie takie znalezisko w Wesołowie w ostatnich latach.

Tekst i fot. Marek Niemiec

002 003

About the author

OSP Zakliczyn administrator