Z wizyta we Wróblowicach

ByOSP Zakliczyn

Z wizyta we Wróblowicach

12 czerwca br. nasi strażacy na zaproszenie wychowawców oddziałów przedszkolnych i zerówki udali się do Niepublicznej Szkoły Podstawowej we Wróblowicach. W trakcie spotkania strażacy zaznajomili dzieci z ciekawostkami związanymi z pracą strażaków ochotników, dowiedziały się w jakich okolicznościach można wzywać straż pożarną oraz że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do wypadków drogowych. Przedszkolaki miały okazję z bliska przyjrzeć się całemu umundurowaniu strażaka. , a co najciekawsze i najważniejsze mogły wejść do wnętrza wozu i poczuć się przez chwilę jak strażak. Strażacy zaprezentowali również dzieciom sygnał strażacki oraz przypomnieli numer telefonu, na który należy zgłaszać pomoc. Przedszkolaki wykazały ogromne zainteresowanie tym spotkaniem, podczas którego nabyły cenną wiedzę dotyczącą odpowiedzialnej i pożytecznej pracy strażaka. Na zakończenie spotkania dzieci podziękowały strażakom i życzyły wytrwałości w codziennych zmaganiach z przeciwieństwami losu.

Aby zobaczyć zdjęcia kliknij tutaj.

About the author

OSP Zakliczyn administrator