XV Pielgrzymka Strażaków do Łagiewnik i 95-lecie ZOSP RP

ByOSP Zakliczyn

XV Pielgrzymka Strażaków do Łagiewnik i 95-lecie ZOSP RP

9 października br. strażacy i ich rodziny z całej małopolski przybyli do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach, aby wziąć udział w XV Pielgrzymce Strażaków. Tegoroczne uroczystości miały szczególny charakter, gdyż były połączone z głównymi obchodami: jubileuszu 95-lecia powstania Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej oraz 100. rocznicy powołania Związku Floriańskiego. Po Eucharystii przed Bazyliką odbył się uroczysty apel, w którym podsumowano i podziękowano strażakom za ich udział w Światowych Dniach Młodzieży oraz podsumowano obchody jubileuszowe.

fot. T. Warczak, Adam Wojnar, http://www.zosprp.gorlice.pl/

 

About the author

OSP Zakliczyn administrator