Walne Zebranie za rok 2014

ByOSP Zakliczyn

Walne Zebranie za rok 2014

W sobotę 24 stycznia br. odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawcze naszej Jednostki za rok 2014 z udziałem zaproszonych gości. Obecny był m.in. Burmistrz Miasta i Gminy Zakliczyn Dawid Chrobak, Prezes Zarządu Gminnego ZOSP RP Tomasz Damian, Komendant Gminny Stanisław Nadolnik, Radni Miejscy, Komendant PSP Tarnów, Kapelan OSP Zakliczyn i inni. Rok 2014 był dla OSP Zakliczyn był rokiem wielkich wydarzeń, obchodziliśmy 140 lecie istnienia Jednostki oraz oddano do użytku nowe garaże, przy których prace trwały około 2 lat. Swoje sprawozdania wygłosili Prezes Maciej Gofron, Naczelnik Łukasz Łach, Sekretarz Michał Wojtas, Skarbnik Stanisław Noskowicz, Opiekun Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej Wojciech Wojtas oraz Przewodniczący Komisji Rewizyjnej Tomasz Myrlak. Druhowie jednostki w 2014 roku brali udział w 99 zdarzeniach z czego 19 były to pożary, 78 miejscowe zdarzenia oraz zanotowano 2 alarmy fałszywe. W 2014 roku nasi druhowie uczestniczyli w różnorakich akcjach m.in. w Dniu Dziecka na Jamnej, Święcie Rodziny na Zielonej Świetlicy, Pikniku Rodzinnym we Wróblowicach, Pikniku wiedzy o ruchu drogowym w Tarnowie, Flash – Mob w Tarnowie zorganizowany przez SFOP, podczas dnia otwartego Pogotowia Ratunkowego w Zakliczynie, Finale WOŚP w Zakliczynie, a także podczas corocznej edycji akcji Czas Na Straż, która była w tym roku połączona z obchodami Jubileuszu 140-lecia. We wrześniu 2014 r. Jednostka OSP Zakliczyn była gospodarzem XII Powiatowych Zawodów Sportowo – Pożarnicze MDP.

Prócz tego nasi strażacy brali udział w Ćwiczeniach Powiatowych na Szpitalu Ginekologiczno – Położniczym im. św. Elżbiety w Roztoce oraz dwukrotnie w ćwiczeniach poszukiwawczo-ratowniczych organizowanych przez GRS OSP Nowy Sącz. Odbyła się również inspekcja gotowości bojowej podczas, której Jednostka wypadła na ocenę bardzo dobry. Stan osobowy Jednostki Operacyjno Technicznej to 29 ratowników, z czego każdy ma aktualne badania lekarskie i ukończony I stopień szkolenia podstawowego strażaka.
Na uwagę zasługuje I miejsce na Międzynarodowych Zwodach Samarytan w ratownictwie medycznym we Włoszech. Tak wysokie miejsce tylko potwierdza, profesjonalizm naszych strażaków. W tyle zostały między innymi takie państwa jak: Niemcy, Francja czy Austria.
W trakcie zebrania zostały również poruszone bieżące kwestie oraz plany działalności naszej Jednostki w 2015 roku.

Aby zobaczyć zdjęcia kliknij tutaj.

About the author

OSP Zakliczyn administrator