Walne Zebranie Sprawozdawczo – Wyborcze

ByOSP Zakliczyn

Walne Zebranie Sprawozdawczo – Wyborcze

W sobotę 30 stycznia br. odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawczo – Wyborcze naszej Jednostki. Licznie stawili się prawie wszyscy druhowie oraz zaproszeni goście aby wysłuchać sprawozdania za rok 2015 oraz całą 5 letnią kadencję Zarządu OSP. Obecny był m.in. Burmistrz Miasta i Gminy Zakliczyn , Prezes Zarządu Gminnego ZOSP RP, Radny Miejski, Komendant PSP Tarnów, Kapelan OSP Zakliczyn, Przedstawiciel SFOP, Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Lanckorońskich w Zakliczynie, Prezes Stowarzyszenia Sokół Zakliczyn, Komendant Policji z Wojnicza, były burmistrz Miasta i Gminy Zakliczyn, Radni Powiatowi, Dyrektor Zakliczyńskiego Centrum Kultury oraz Prezes Grupy Ratownictwa Specjalnego OSP Nowy Sącz. Swoje sprawozdania wygłosili Prezes Maciej Gofron, Naczelnik Łukasz Łach, Sekretarz Michał Wojtas, Skarbnik Stanisław Noskowicz, Opiekun Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej Wojciech Wojtas oraz Przewodniczący Komisji Rewizyjnej Tomasz Myrlak. Druhowie jednostki w 2015 roku brali udział w 219 zdarzeniach z czego 26 były to pożary, 192 miejscowe zdarzenia oraz zanotowano 1 alarm fałszywy. W 2015 roku nasi druhowie uczestniczyli w różnorakich akcjach m.in. w Familiadzie u Dominikanów na Jamnej, Święcie Rodziny na Zielonej Świetlicy, Bezpiecznym Dniu Dziecka w MORD, Festynie Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Flash – Mob w Tarnowie zorganizowany przez SFOP czy Finale WOŚP w Zakliczynie. W 2015 roku Jednostka OSP Zakliczyn zorganizowała dla swoich druhów ćwiczenia m.in. z zakresu ratownictwa lodowego, ratownictwa technicznego, ćwiczenia w parafii św. Idziego Opata oraz w okresie letnim ćwiczenia na akwenie wodnym. W trakcie zebrania zostały również poruszone bieżące kwestie oraz plany działalności naszej Jednostki w 2016 roku.

 

Po wysłuchaniu sprawozdań oraz dyskusji Walne Zebranie członków wybrało nowe władze Jednostki:

Zarząd:

Prezes Zarządu: Maciej Gofron
Naczelnik: Łukasz Łach
Z-ca Naczelnika: Błażej Migdał
Wiceprezes: Ewa Klocek
Sekretarz: Michał Wojtas
Gospodarz: Wieńczysław Pawłowski
Członek: Tadeusz Trytek
Członek: Mieczysław Martyka

Komisja Rewizyjna:

Przewodniczący: Tomasz Myrlak
Sekretarz: Paweł Surga
Członek: Piotr Gniadek

Aby zobaczyć zdjęcia kliknij tutaj.

About the author

OSP Zakliczyn administrator