Transport pomocy humanitarnej z ASBÖ.

ByOSP Zakliczyn

Transport pomocy humanitarnej z ASBÖ.

W sobotę 29 października br. w godzinach wieczornych do Samarytańskiej Federacji Organizacji Pozarządowych (SFOP), której jesteśmy członkiem dotarł transport z pomocą humanitarną od zaprzyjaźnionej organizacji samarytańskiej z Austrii – Arbeiter-Samariter-Bund Österreichs (ASBÖ). Trzy ciężarówki wyselekcjonowanej odzieży używanej zostało przekazane do dalszej dystrybucji dla osób potrzebujących. Ubrania zostaną następnie przekazane do innych organizacji członkowskich oraz do instytucji i placówek wybranych przez Zarząd SFOP.
Pomimo niesprzyjającej pogody rozładunek 42 palet poszedł sprawnie dzięki zręcznej pracy wolontariuszy z ASBÖ i oraz druhów naszej jednostki. Po rozładunku, wspólnych zdjęciach i kolacji, przedstawiciele z ASBÖ na zaproszenie naszych strażaków odwiedzili remizę, gdzie zaznajomili się ze sprzętem jakim dysponujemy.

 

About the author

OSP Zakliczyn administrator