To już kolejna ciężka niedziela.

ByOSP Zakliczyn

To już kolejna ciężka niedziela.

Kolejna ciężka niedziela dla naszych strażaków.
31 lipca br. nasi strażacy prócz obecności w podkrakowskich Brzegach odpowiedzialni byli za zabezpieczenie III Zakliczyńskiego Triathlonu Turystycznego oraz mieli pełnić wartę przy pomniku w zakliczyńskim rynku. Na miejsce udały się dwa wozy GLBRt Mercedes Atego oraz SLRw Land Rover.
Niestety rozpoczęcie imprezy opóźniły silne burze, które w dniu dzisiejszym przechodziły przez większą część naszego powiatu. Nie oszczędziły onerównież naszej miejscowości. Chociaż w porównaniu do sytuacji w sąsiedniej gminie Gromnik skutki były sporo mniejsze. Pierwsze wezwanie napłynęło tuż przed godziną 15. Dotyczyło ono powalonego drzewa w miejscowości Melsztyn na drodze wojewódzkiej nr 980, na pasie od Jurkowa w kierunku Zakliczyna. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz usunięciu drzewa z jezdni, w trakcie działań ruch odbywał się wahadłowo. Na miejscu był obecny zastęp GBA Mercedes Atego. W trakcie tych działań kilka minut po 15 po raz kolejny zawyła syrena. Tym razem w miejscowości Zdonia w wyniku ulewy doszło tam do podtopienia budynku mieszkalnego. Na miejsce udał się obecny na obstawie GLBRt Mercedes Sprinter. Działania strażaków polegały na wypompowaniu zalegającej w ogrodzie wody oraz powiększenie przygotowanego przez mieszkańców posesji odpływu. W trakcie działań z Melsztyna z pomocą dotarł GBA Mercedes Atego. Po zakończonych działaniach druhowie odpowiedzialni za obstawę powrócili na miejsce gdzie już spokojnie dotrwali do końca imprezy.

456713912687_1064352816983189_4474097415724665351_n

About the author

OSP Zakliczyn administrator