Szkolenie z pierwszej pomocy

ByOSP Zakliczyn

Szkolenie z pierwszej pomocy

W dniu 21.04. 2018 r. odbyło się już kolejne (po Filipowicach, Stróżach i Woli Stróskiej) szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy jednostek OSP z terenu Gminy Zakliczyn. Szkolenie poprowadził Komendant Gminny, a zarazem Naczelnik OSP Zakliczyn druh Łukasz Łach, który jest jednocześnie Ratownikiem Medycznym. Tym razem szkolili się druhowie OSP Charzewice i Faliszewice. Szczególny nacisk położony został na techniki ratownictwa medycznego przy użyciu dostępnych zestawów PSP R1 oraz obsługa i użycie defibrylatora AED. Przypominamy, iż z końcem roku 2017 wszystkie OSP z terenu Gminy Zakliczyn pozyskały ten cenny sprzęt w ramach funduszu z Ministerstwa Sprawiedliwości. Dzięki niemu strażacy mogą udzielić pomocy osobom poszkodowanym jeszcze przed przybyciem Zespołu Ratownictwa Medycznego. Sprzęt jest zlokalizowany w Remizach OSP a w przypadku nagłej konieczności należy kontaktować się z Naczelnikiem lub Prezesem danej OSP, włączyć syrene na remizie lub zadzwonić na 998. Jeszcze w tym roku planowany jest specjalistyczny Kurs Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy dla OSP z poza systemu KSRG, który jeszcze bardziej zwiększy kwalifikacje tych strażaków.

About the author

OSP Zakliczyn administrator