Szkolenie z pierwszej pomocy w Wesołowie.

ByOSP Zakliczyn

Szkolenie z pierwszej pomocy w Wesołowie.

W ramach współpracy ze SFOP 17 listopada br. druhowie naszej jednostki udali się do Świetlicy Profilaktyczno – Wychowawczej w Wesołowie, gdzie realizowany jest projekt „DOBRY SAMARYTANIN”, który przeznaczony jest dla seniorów 60+ zamieszkujących gminę Zakliczyn. Członkowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Zakliczynie przeprowadzili tam ponowne zajęcia z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.
Na szkoleniu tym uczestnicy zapoznali się z różnorodną tematyką z zakresu udzielania pierwszej pomocy w przypadku np. krwotoku, zawału, złamań lub poparzeń. Podczas zajęć uczono jak się odpowiednio zachować, gdyby było się świadkiem wypadku. Strażacy uczulali uczestników o tym by pamiętać, iż udzielenie pierwszej pomocy ma dla osoby poszkodowanej niejednokrotnie decydujące znaczenie.

Aby zobaczyć zdjęcia kliknij tutaj.

About the author

OSP Zakliczyn administrator