Spotkanie Opłatkowe Strażaków w Tarnowie.

ByOSP Zakliczyn

Spotkanie Opłatkowe Strażaków w Tarnowie.

Dnia 17 grudnia br. po raz 11 odbyło się Spotkanie Opłatkowe Strażaków w Tarnowie. Spotkanie było okazją do złożenia wzajemnych życzeń oraz tradycyjnego przełamania się opłatkiem. Wieczór opłatkowy zorganizowano z myślą o strażakach Państwowej Straży Pożarnej oraz Ochotniczych Straży Pożarnych. Na wspólnym kolędowaniu obecni byli strażacy z powiatów gorlickiego, nowosądeckiego, tarnowskiego, dąbrowskiego, brzeskiego i bocheńskiego. Ponadto w spotkaniu uczestniczyli starostowie, prezydenci miast, burmistrzowie – wśród których obecny był również Burmistrz Miasta i Gminy Zakliczyn Dawid Chrobak, wójtowie, Komendanci Miejscy/Powiatowi PSP, Prezesi Zarządów Oddziałów Powiatowych ZOSP RP, komendanci innych służb mundurowych. Zgodnie z coroczną tradycją na ten uroczysty wieczór udała się także delegacja naszej jednostki wraz z Młodzieżową Drużyną Pożarniczą. W trakcie spotkania opłatkowego padło wiele słów uznania dla ciężkiej i odpowiedzialnej służby strażaków, dla ofiarności działań na rzecz bezpieczeństwa w różnych sferach życia.
Dla naszej jednostki tegoroczne Spotkanie Opłatkowe było niezwykle wyjątkowe. Prezes Maciej Gofron wraz z Naczelnikiem Łukaszem Łachem mieli zaszczyt odebrać z rąk Wicemarszałka Województwa Małopolskiego Stanisława Sorysa oraz Prezesa Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Małopolsce nagrodę oraz tytuł Najlepszej Jednostki Województwa Małopolskiego 2017.

About the author

OSP Zakliczyn administrator