Spotkanie MDP z zawodowym żołnierzem

ByOSP Zakliczyn

Spotkanie MDP z zawodowym żołnierzem

Podczas spotkań starszej grupy Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej opiekun Wojciech Wojtas organizuje spotkania z członkami naszej OSP, którzy wykonują interesujące zawody. Jakiś czas temu odbyło się spotkania z naszym druhem, który pracuje zawodowo w Państwowe Straży Pożarnej, a podczas ostatniej zbiórki z członkami MDP spotkał się nasz druh nasz druh gospodarz, który służy w 6 Brygadzie Powietrznodesantowej w Krakowie. Wieńczysław opowiedział o ciężkiej służbie jaką pełnił w Batalionie Reprezentacyjnym Wojska Polskiego przez okres 4 lat. Przedstawił jakie zadania są postawione przed żołnierzami BRWP gdzie miał zaszczyt bywać i z jakimi osobistościami obcować miedzy innymi: były prezydent Stanów Zjednoczonych Barack Obama, papież Jorge Mario Bergoglio ” Franciszek”, prezydenci różnych krajów oraz osoby publiczne z naszego rządu jak i z kręgów kultury i sztuki. Następnie opowiedział o zadaniach które realizuje w 6 Batalionie Logistycznym Krakowie który wchodzi w skład 6. Brygady Powietrznodesantowej im. gen. S. Sosabowskiego. Powiedział o skokach spadochronowych oraz o ciężkiej służbie w bordowych beretach.
Dzieci miały możliwość obejrzeć oraz przymierzyć mundury z prywatnych zbiorów oraz zobaczyć inne cenne zbiory druha Wieńczysława. Na koniec przeprowadził podstawowe zajęcia z musztry wojskowej.
Wizyta naszego Gospodarza wzbudziła wiele zainteresowania, padło wiele pytań gdyż obecność naszego druha w innym mundurze niż strażackim wywołało spore zaskoczenie i wrażenie na naszych młodzieżowcach, a to spotkanie na pewno zostanie na długo w pamięci.

About the author

OSP Zakliczyn administrator