Samochód pod mostem

ByOSP Zakliczyn

Samochód pod mostem

2 czerwca br. kilka minut przed godziną 9 nasza jednostka została zadysponowana do miejscowości Olszowa. Ze zgłoszenia wynikało, że pod mostem na rzecze Paleśnianka znajduje się samochód, w którym jest zakleszczona jedna osoba. Po dojeździe na miejsce okazało się, że kierująca samochodem osobowym z niewyjaśnionych przyczyn zjechała z głównej drogi i w konsekwencji znalazła się pod mostem. Po rozpoznaniu okazało się, że osoba poszkodowana nie jest zakleszczona i zespół ratownictwa medycznego może bezproblemowo przystąpić do działań.
Do działań naszej jednostki należało zabezpieczenie miejsca zdarzenia, pomoc przy udzielaniu pierwszej pomocy zespołowi ratownictwa medycznego oraz pomoc w ewakuacji osoby poszkodowanej do karetki pogotowia, kierowanie ruchem oraz wyciągnięcie samochodu z rzeki na brzeg. Poszkodowana została przetransportowana przez ZRM do szpitala.
Siły i środki: GBA Mercedes Atego, GLBRt Mercedes Sprinter OSP Zakliczyn, PSP Tarnów – Siedliska, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz patrol policji.

 

About the author

OSP Zakliczyn administrator