Pożar w Dzierżaninach

ByOSP Zakliczyn

Pożar w Dzierżaninach

Dnia 11 października br. 20 minut po północy dyżurny MSK zadysponował naszą jednostkę do pożaru niezamieszkalnego budynku o konstrukcji drewnianej w miejscowości Dzierżaniny. Na miejsce udał się zastęp GBA Mercedes Atego. Po dotarciu do zdarzenia wraz z zastępami z OSP Filipowice skupiliśmy się na zabezpieczeniu rozprzestrzeniania się pożaru poza objęty nim budynek. W momencie odłączenia prądu przez pracowników Zakładu Energetycznego, przystąpiliśmy do gaszenia budynku w natarciu dwoma prądami wody. Działania opierały się na rozebraniu konstrukcji dachu oraz odpowiednim przelaniu pogorzeliska wodą. W tym dniu jeden z naszych nowych druhów, miał możliwość po raz pierwszy brać udział w działaniach gaśniczych. Chrzest przebiegł pomyślnie po czym przywitaliśmy naszego kolegę w szeregach „doświadczony” strażaków. Piotrek Gniadek serdecznie gratulujemy!. W działaniach ponadto brały udział zastęp OSP Stróże oraz JRG II Tarnów posterunek Siedliska oraz patrol Policji KM w Wojniczu. W działaniach łącznie udział brało 30 strażaków.

About the author

OSP Zakliczyn administrator