Pożar trawy i wypadek w Zakliczynie

ByOSP Zakliczyn

Pożar trawy i wypadek w Zakliczynie

W dniu 28.06. br. po godz. 15:00 nasza jednostka została zadysponowana do pożaru suchej trawy przy ulicy Wyspiańskiego. Na miejsce akcji udał się zastęp GBA Mercedes Atego. Po dotarciu do zdarzenia zastaliśmy pożar traw w ilości ok. 8 arów na terenie jednego z miejscowych pól. Dym zagrażał znajdującej się w pobliżu drodze krajowej nr 975. Zadaniem druhów było ugaszenie płonących traw za pomocą tłumic.

Tego samego dnia przed północą dostaliśmy wezwanie do zderzenia dwóch samochodów osobowych przy ulicy Tarnowskiej. Na miejsce udał się zastęp GLBRt Mercedes Sprinter. Oprócz naszej jednostki na miejsce przybyły dwie karetki pogotowia ratunkowego, patrol policji oraz zastęp PSP JRG Siedliska. Osobom poszkodowanym pomoc została udzielona na miejscu, nikt nie wymagał hospitalizacji. Działania naszych druhów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz usunięciu pojazdów w bezpieczne miejsce. Po zakończonych działaniach zastęp powrócił do bazy.

About the author

OSP Zakliczyn administrator

Leave a Reply