Pożar szkoły w Paleśnicy

ByOSP Zakliczyn

Pożar szkoły w Paleśnicy

W sobotnie przedpołudnie dn. 5.11.2005 roku, dokładnie o godzinie 10.00 miało miejsce wezwanie do pożaru szkoły w Paleśnicy. Na szczęście wezwanie to można było potraktować spokojnie, gdyż po przyjeździe okazało się, że są to coroczne ćwiczenia strażaków z gminy Zakliczyn. Ćwiczenia wypadły na bardzo wysokim poziomie. W akcji brały udział wszystkie jednostki z terenu naszej gminny i ze swoimi zadaniami poradziły sobie bardzo dobrze. Z naszej jednostki były skierowane dwa samochody: SLRT Lublin oraz GBA Jelcz. Pierwsza załoga udzielała pomocy medycznej oraz usprawniała przebieg ewakuacji, natomiast obsada GBA Jelcz zajęła się gaszeniem pożaru z użyciem 12 metrowej drabiny. Warto tutaj nadmienić , że podczas tej akcji został użytu nowy sprzęt medyczny R1, który od niedawna nasza jednostka posiada. Wkrótce na naszej stronie będziemy mogli zobaczyć kilka zdjęć z przebiegu ćwiczeń.

About the author

OSP Zakliczyn administrator

Leave a Reply