Pożar sadzy

ByOSP Zakliczyn

Pożar sadzy

W Wielkopiątkowy wieczór (około godziny 20.20) zostaliśmy zadysponowani do pożaru sadzy w kominie w budynku mieszkalnym przy ulicy Sobieskiego w Zakliczynie. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano pożar sadzy w przewodzie kominowym . Działania przybyłych zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz wygaszeniu paleniska w piecu. Jednocześnie przystąpiono do gaszenia pożaru w przewodzie kominowym przy użyciu proszku gaśniczego oraz sita kimonowego.

Warto wspomnieć, że większość naszych druhów w tym czasie znajdowała się w parafii pw. św. Idziego Opata gdzie pełnili uroczystą wartę przy Grobie Pańskim.

Siły i środki: GBA Mercedes Atego OSP Zakliczyn, PSP Tarnów – Siedliska, Patrol Policji.

About the author

OSP Zakliczyn administrator