Pożar lodówki w Zakliczynie.

ByOSP Zakliczyn

Pożar lodówki w Zakliczynie.

Dnia 1 grudnia br. o godzinie 7.38 w nasza jednostka została zadysponowana do pożaru lodówki w budynku mieszkalnym w Zakliczynie na ul. Różanej. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia i rozpoznaniu, okazało się że pożarem objęta jest lodówka, która zapaliła się najprawdopodobniej w wyniki zwarcia instalacji elektrycznej. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, a następnie podano prąd wody na objętą ogniem lodówkę i ugaszano ją, do tego celu strażacy użyli szybkiego natarcia, użyto również gaśnicy proszkowej do ugaszenia instalacji elektrycznej oraz przewietrzono pomierzenia.Spore zadymienie wymagało wprowadzenia roty w aparatach ODO. Po około ponad godzinie zastępy wróciły do remizy. W działaniach udział brały jednostki GBARt Mercedes Atego OSP Zakliczyn, GCBA Jelcz OSP Zakliczyn, PSP Tarnów posterunek czasowy Siedliska, patrol policji oraz pogotowie energetyczne.

1 2

About the author

OSP Zakliczyn administrator