Pożar krzaków przy lesie.

ByOSP Zakliczyn

Pożar krzaków przy lesie.

24 czerwca br. około godziny 17.12 nasza jednostka została zadysponowana do miejscowości Wesołów. Z informacji podanych nam przez dyżurnego SKKM w Tarnowie wynikało, że doszło tam do pożaru lasu w pobliżu posesji. Po dotarciu na miejsce okazało się, że doszło tam do pożaru krzaków przy kompleksie leśnym oraz budynków gospodarczych i budynku mieszkalnego. Na szczęście pożar został szybko zauważony przez co nie rozprzestrzenił się na sąsiadujące drzewa dla których stanowił spore zagrożenie tym bardziej przez panujące obecnie upały. Strażacy przy użyciu szybkiego natarcia podali prądy wody i szybko dogasili pożar.
W akcji brał udział: GBA Mercedes Atego OSP Zakliczyn, GCBA Jelcz OSP Zakliczyn, PSP Tarnów – Siedliska oraz patrol policji.

About the author

OSP Zakliczyn administrator