Pociąg Mikołaja 2014

ByOSP Zakliczyn

Pociąg Mikołaja 2014

Trójka naszych młodych strażaków /Gabrysia Łazarz, Patrycja Olszańska i Eryk Biel/ wróciła właśnie z międzynarodowej wycieczki do Austrii. „Pociąg Mikołaja” to projekt organizowany przez austriacką organizację samarytańską ASBÖ od 2005 roku. Każdego roku odbywa się w innym landzie Austrii. W 2014 miejscem docelowym było Gmunden, Górna Austria. W tym roku uczestniczyły organizacje z Litwy, Łotwy, Słowacji, Ukrainy, Włoszech, Niemczech i Polski. Samarytańska Federacja Organizacji Pozarządowych, której jesteśmy członkiem została zaproszona przez ASBÖ Austria do wzięcia udziału w projekcie. Nikolauszug (pociąg Mikołaja) to przygoda dla dzieci w okresie przedświątecznym, którego celem jest nawiązanie przyjaźni, wzajemne poznanie się, kontakty międzyludzkie, zwiększenie kompetencji społecznych.

Aby zobaczyć zdjęcia kliknij tutaj.

About the author

OSP Zakliczyn administrator