Pielgrzyma małopolskich strażaków – Kraków-Łagiewniki 2009

ByOSP Zakliczyn

Pielgrzyma małopolskich strażaków – Kraków-Łagiewniki 2009

W niedzielę 25 października miała miejsce coroczna pielgrzymka małopolskich strażaków do Bazyliki Bożego Miłosierdzia w Krakowie – Łagiewnikach. Mszę Świętą o godzinie 16.00 odprawił Arcybiskup Krakowski ks. Kard. Stanisław Dziwisz, któremu towarzyszyli kapelanii strażaccy z terenu województwa małopolskiego. Wśród koncelbransów znalazł się również Kapelan strażaków z Gminy Zakliczyn o. Tadeusz Pawłowicz. Władze strażackie z terenu Gminy Zakliczyn reprezentował Prezes Zarządu Gminnego ZOSP RP druh Tomasz Damian oraz Członek Zarządu Wojewódzkiego ZOSP RP – Komendant OSP Zakliczyn Druh Tadeusz Trytek, który poprowadził blisko 190 pocztów sztandarowych. Wśród pocztów sztandarowych znalazł się również poczet sztandarowy Naszej Jednostki w składzie: dh Wieńczysław Pawłowski, dh Marcin Trytek oraz dh Michał Wojtas.

About the author

OSP Zakliczyn administrator

Leave a Reply