OSP Zakliczyn na podium!

ByOSP Zakliczyn

OSP Zakliczyn na podium!

W sobotę 25 czerwca 2016 roku na kompleksach Orlik w Gminie Moszczenica obył się II Międzypowiatowy Turniej Strażacki w Piłkę Nożną. W turnieju rywalizowali będą strażacy z :  Komendy Wojewódzkiej PSP z Krakowa, Komendy Miejskiej PSP z Nowego Sącza, KP PSP z Dąbrowy Tarnowskiej, KP PSP z Gorlic a także druhowie ochotnicy z OSP Łącko, OSP Zakliczyn, OSP Jordanów oraz druhowie Gminy Łużna. Organizatorem turnieju była OSP Moszczenica, KP PSP Gorlice oraz Wójt Gminy Moszczenica.

Otwarcie turnieju nastąpiło o godz. 10.00 na Orliku w Moszczenicy. W imieniu organizatorów, Prezes miejscowej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej dh Przemysław Wszołek przywitał przybyłych gości, a wśród nich m.in.:

– Małopolskiego Kapelana Strażaków ks. mł. bryg. Władysława Kuliga
– Członka Prezydium ZOW ZOSP RP w Krakowie a zarazem Prezesa ZOP ZOSP RP w Gorlicach dh Krzysztofa Kosibę
– Członka ZOW ZOSP RP w Krakowie dh Eugeniusza Stukusa
– Z-cę Komendanta Miejskiego PSP w Nowym Sączu st. bryg. Pawła Motykę
– Komendanta Powiatowego PSP w Dąbrowie Tarnowskiej bryg. Roberta Kłuska
– Przedstawiciela Komendanta Wojewódzkiego PSP w Krakowie, Naczelnika Ośrodka Szkolenia KW PSP w Krakowie bryg. Jarosława Ucherka
– Wiceprezesa ZOP ZOSP RP w Gorlicach dh Stanisława Barę.

Przybyłe drużyny, złożone wyłącznie z funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej oraz druhów Ochotniczych Straży Pożarnych z KW PSP w Krakowie, KM PSP w Nowym Sączu, KP PSP w Dąbrowie Tarnowskiej, KP PSP w Gorlicach, OSP Jordanów, OSP Łącko, OSP Zakliczyn oraz drużynę strażaków Gminy Łużna przywitał Wójt Gminy Moszczenica dh Jerzy Wałęga.

Oficjalnego otwarcia turnieju dokonał Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Gorlicach st. bryg. Dariusz Grygowicz. Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwała komisja sędziowska Podokręgu Piłki Nożnej w Gorlicach.

Mecze rozgrywane były równolegle w dwóch grupach na orlikach w Moszczenicy i Staszkówce. W grupie A rywalizowały drużyny: KW PSP Kraków, KP PSP Gorlice, OSP Zakliczyn oraz OSP Łącko. Grupę B stanowiły ekipy KM PSP Nowy Sącz, KP PSP w Dąbrowie Tarnowskiej, OSP Jordanów oraz Strażacy Gminy Łużna. Faza półfinałowa i finałowa to już rozgrywki toczone na Orliku w Moszczenicy.

Wyniki fazy grupowej:
KP PSP Gorlice : OSP Łącko – 1 : 2
OSP Zakliczyn : KW PSP Kraków – 1 : 0
KP PSP Gorlice : OSP Zakliczyn – 1 : 3
KW PSP Kraków : OSP Łącko – 0 : 1
OSP Zakliczyn : OSP Łącko – 6 : 1
KW PSP Kraków : KP PSP Gorlice – 0 : 3
Strażacy Gminy Łużna: KM PSP Nowy Sącz – 0 : 1
KP PSP Dąbrowa Tarnowska : OSP Jordanów – 0 : 0
Strażacy Gminy Łużna : KP PSP Dąbrowa Tarnowska – 0 : 2
OSP Jordanów : KM PSP Nowy Sącz – 0 : 2
KP PSP Dąbrowa Tarnowska : KM PSP Nowy Sącz – 0 : 1
OSP Jordanów : Strażacy Gminy Łużna – 3 : 0

W półfinale zmierzyły się ekipy OSP Zakliczyn z OSP Jordanów oraz drużyny KM PSP Nowy Sącz z OSP Łącko. Finał to mecz zwycięzców półfinałów KM PSP z Nowym Sączu i OSP Zakliczyn. Zwycięzcami turnieju została drużyna Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej z Nowego Sącza wygrywając 2:1 w regulaminowym czasie gry.

Wyniki meczy półfinałowych:
OSP Zakliczyn : OSP Jordanów – 3 : 2
OSP Łącko : KM PSP Nowy Sącz – 0 : 6

Wyniki meczy finałowych:
mecz o III miejsce – OSP Łącko : OSP Jordanów – (rzuty karne) 4 : 3
mecz o I miejsce – OSP Zakliczyn : KM PSP Nowy Sącz – 1 : 2

Klasyfikacja końcowa II Międzypowiatowego Turnieju Strażackiego w Piłkę Nożną Moszczenica
I miejsce – KM PSP Nowy Sącz
II miejsce – OSP Zakliczyn
III miejsce – OSP Łącko

Podsumowanie turnieju oraz wręczenie pucharów i upominków nastąpiło z uwzględnieniem rozgrywanego tego dnia meczu reprezentacji Polski ze Szwajcarią, tuż przed godziną 15.00. Sponsorami pucharów dla zwycięskich drużyn byli Wójt Gminy Moszczenica dh Jerzy Wałęga, Komendant Powiatowy PSP w Gorlicach st. bryg. Dariusz Grygowicz oraz Prezes ZOP ZOSP RP w Gorlicach dh Krzysztof Kosiba. Każda z drużyn biorąca udział w turnieju otrzymała okolicznościową grawerowaną statuetkę.

Pomysłodawcy i organizatorzy turnieju – mł. bryg. Dariusz Surmacz, dh Przemysław Wszołek oraz dh Jerzy Wałęga uhonorowani zostali okolicznościowymi grawertonami, jubileuszowymi medalami oraz upominkami, które przekazał na ich ręce Komendant Powiatowy PSP w Dąbrowie Tarnowskiej bryg. Robert Kłusek.

Z ogromną radością informujemy, że drużyna OSP Zakliczyn zajęła drugie miejsce! Jest to ogromny sukces naszej reprezentacji. Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki w przyszłych starciach !

Skład reprezentacji Ochotniczej Straży Pożarnej w Zakliczynie:

– Jakub Soból

– Tomasz Soból

– Mirosław Soból

– Mateusz Soból

– Dariusz Gwiżdż

– Konrad Jewulski

– Piotr Gniadek

– Łukasz Łach 

 Źródło informacji oraz zdjęcia www.ospmoszczenica.pl i www.psp-nowysacz.pl

13512117_1427638553928679_2814777523105324889_n

 

Aby zobaczyć zdjęcia kliknij tutaj.

About the author

OSP Zakliczyn administrator