„Małopolski Instruktor Roku 2015”

ByOSP Zakliczyn

„Małopolski Instruktor Roku 2015”

25 kwietnia br. w Małopolskim Ośrodku Ruchu Drogowego w Tarnowie odbył się konkurs „Małopolski Instruktor Roku 2015”. Na zaproszenie organizatorów nasi druhowie odpowiadali za przeprowadzenie konkurencji dotyczącej udzielania pierwszej pomocy osobie poszkodowanej w wypadku drogowym. Celem tej konkurencji było sprawdzenie wiadomości i umiejętności praktycznych, przydatnych w pracy każdego kierowcy i instruktora nauki jazdy. Do ćwiczeń zostały wykorzystane samochody z podstawowym wyposażeniem oraz fantom. W samochodzie znajdował się pozorant, który według ustaleń sędziów w trakcie wypadku odniósł takie obrażenia jak złamana kończyna dolna oraz nos. Komisja sędziowska oceniała prawidłowość oraz odpowiednią kolejność wykonywanych czynności zabezpieczających, przygotowawczych i reanimacyjnych. Konkurencję sędziowali Prezes Maciej Gofron oraz druh Tomasz Soból.

Aby zobaczyć zdjęcia kliknij tutaj.

About the author

OSP Zakliczyn administrator