Kontrola gotowości bojowej

ByOSP Zakliczyn

Kontrola gotowości bojowej

W dniu 18 listopada br. funkcjonariusz Państwowej Straży Pożarnej Tarnowie przeprowadził inspekcję gotowości bojowej naszej jednostki. O godzinie 11.53 rozbrzmiał dźwięk syreny alarmowej. W czasie kontroli sprawdzono m.in. gotowość operacyjną ratowników naszej OSP, gotowość pojazdów, sprzęt spalinowy będący na wyposażeniu wozu, sprzęt do ratownictwa technicznego, uprawnienia kierowców do kierowania pojazdem uprzywilejowanym jak i dokumentację uprawniającą strażaków do uczestnictwa w akcjach ratowniczo – gaśniczych. Dzisiejsza kontrola gotowości bojowej potwierdziła tylko to, że za każdym razem druhowie starają się jak najszybciej wyjechać do każdego zdarzenia aby nie tracić cennych sekund, które czasami decydują o czyimś życiu bądź utracie dorobku życia. Uzyskana ocena: bardzo dobry.

About the author

OSP Zakliczyn administrator