Konkurs Plastyczny – Etap Gminny

ByOSP Zakliczyn

Konkurs Plastyczny – Etap Gminny

W środę 19 kwietnia br. w budynku ZSPiG w Zakliczynie odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego organizowanego na poziomie gminnym.
Odbywał się on w dwóch kategoriach. Kategoria I – klasy I-III pod hasłem „KIEDY DZWONIĘ PO STRAŻ POŻARNĄ” oraz kategoria II – klasy IV – VI pod hasłem „NIE WYPALAJ SUCHYCH TRAW”. Kategorii I – wpłynęło łącznie 26 prac z 5 szkół z Gminy Zakliczyn, natomiast w kategorii II – wpłynęło również 26 prac także z 5 szkół z Gminy Zakliczyn.
Konkurs ten miał na celu zainteresować dzieci ochroną przeciwpożarową, tradycją, życiem strażackich środowisk oraz edukacją dzieci w zakresie zachowania bezpieczeństwa w momencie wystąpienia wszelkiego rodzaju zagrożeń, a także rozwinięciem uzdolnień plastycznych.

Jury w składzie:
PrzewodniczącyStanisław Kusiak – Artysta fotografik, pracownik ZCK,
SekretarzTadeusz Trytek – OSP Zakliczyn,
CzłonekMarek Niemiec – Redaktor Naczelny Głosiciela,
CzłonekEwa Klocek – OSP Zakliczyn,
postanowiło wyróżnić następujące prace:

Kategoria I – „KIEDY DZWONIĘ PO STRAŻ POŻARNĄ”

Grupa „Klasa I SP”
I miejsce: Sara Kwiek SP: Zakliczyn
II Miejsce: Nicola Kasprzyk SP: Zakliczyn
III Miejsce: Katarzyna Sacha SP: Paleśnica

Grupa „Klasa II SP”
I miejsce: Kacper Klocek SP: Paleśnica
II miejsce: Dawid Wypasek SP: Zakliczyn
III miejsce: Bartosz Perkman SP: Zakliczyn

Grupa ” Klasa III SP”
I miejsce: Julia Adamska SP: Faściszowa
II miejsce: Miłosz Mrzygłód SP: Gwoździec
III miejsce: Kacper Mateja SP: Gwoździec

Kategoria II – „NIE WYPALAJ SUCHYCH TRAW”

Grupa „Klasa IV SP”
I miejsce: Klaudia Sowa SP: Gwoździec
II Miejsce: Julia Migdał SP: Zakliczyn
III Miejsce: Oliwia Chrobak SP: Paleśnica

Grupa „Klasa V SP”
I miejsce: Wiktoria Banaś SP: Gwoździec
II miejsce: Tomasz Chochliński SP: Paleśnica
III miejsce: Anna Soska SP: Paleśnica

Grupa ” Klasa VI SP”
I miejsce: Zuzanna Korczyńska SP: Zakliczyn
II miejsce: Natalia Zych SP: Zakliczyn
III miejsce: Dawid Biel SP: Zakliczyn

Wszyscy uczestnicy konkursu niezależnie od miejsca zostali nagrodzeni. Nagrody wręczał Burmistrz Miasta i Gminy Zakliczyn Dawid Chrobak jednocześnie fundator nagród oraz Przewodniczący Jury Stanisław Kusiak.

Podsumowaniem etapu gminnego, którego organizatorami byli: Zarząd Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Zakliczynie oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Zakliczynie przy współpracy z dyrekcją ZSiG w Zakliczynie były serdeczne gratulacje dla uczestników konkursu, złożono podziękowanie rodzicom oraz gronu pedagogicznemu za nadzór i pomoc w realizacji tego przedsięwzięcia oraz dzieciom za włożony wkład i okazane zaangażowanie w wykonaniu poszczególnych rysunków oraz zaproszono do udziału w następnej edycji. Podczas konkursu obecni byli również Komendant Gminny oraz Naczelnik OSP Zakliczyn Łukasz Łach (główny organizator konkursu) oraz Prezes Zarządu Gminnego Tomasz Damian.

Prace które zajęły miejsce I zostaną przesłane do Zarządu Powiatowego OSP w Tarnowie i wezmą udział w ocenie na szczeblu powiatu, który odbędzie się 26 kwietnia br. w Komendzie PSP w Tarnowie. Życzymy powodzenia!.

About the author

OSP Zakliczyn administrator