Kolejna ciężka niedziela

ByOSP Zakliczyn

Kolejna ciężka niedziela

17 lipca br. udaliśmy się na zabezpieczenie charytatywnej imprezy „Dla Nich Jedziemy Bez Barier”, która odbywała się na zakliczyńskim orliku. O godzinie 15 na miejsce udał się GLBRt Mercedes Sprinter, a przed godziną 17 GBA Mercedes Atego, który odpowiadał za pokazy z zakresu ratownictwa technicznego i medycznego. Niestety do pokazów nie doszło. Spowodowane to było tym, iż chwilę po godzinie 17 zawyła syrena. Zastęp GBA Mercedes Atego został zadysponowany do odblokowania drogi powiatowej Bieśnik – Ciężkowice. W miejscowości Słona nieprzejezdny był jeden pas jezdni. Działania polegały na pocięciu drzewa, odblokowaniu pasa oraz uprzątnięciu jezdni. Po zakończonych działaniach zastęp powrócił na kompleks sportowy w Zakliczynie by rozpocząć przygotowania do opóźnionego pokazu. Jednak w trakcie przygotowań, blisko po ok 45 minutach od powrotu zastępu ponownie zawyła syrena. Nasi strażacy błyskawicznie zebrali się do wyjazdu.
Meldunek mówił o zawaleniu się drzewa na dach domu jednorodzinnego w miejscowości Zawada Lanckorońska.
Do zdarzenia udały  się tym razem oba zastępy GBA Mercedes Atego wraz z GLBRt Mercedes Sprinter. Na miejsce udał się również komendant gminny w celu koordynacji działań.
Duża część dachu w drewnianym domu była zniszczona przez koronę drzewa. Działania polegały na usunięciu głównych konarów wraz z pniem oraz zabezpieczeniu przeciwdeszczowym. Na miejscu działali również druhowie z OSP Gwoździec. Ze względu iż posesja znajduje się przy drodze wojewódzkiej DW980 ruch kierowany był wahadłowo.

13730685_998801010235396_2088274710_o

18

19

20

21

22

23

 

About the author

OSP Zakliczyn administrator