JESTEM MAŁY WIEM WIĘCEJ

ByOSP Zakliczyn

JESTEM MAŁY WIEM WIĘCEJ

„Jestem Mały Wiem Więcej” to hasło projektu zrealizowanego przez Ochotniczą Straż Pożarną w Zakliczynie przy współpracy Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP woj. małopolskiego.

W ramach projektu przeszkolono 34 uczniów z pierwszych klas Szkoły Podstawowej w Zakliczynie w zakresie informowania społeczeństwa o zagrożeniach, kształtowania postawy obywatelskiej, postępowania w czasie burzy i powodzi, zagrożeń cywilizacyjnych oraz zasad udzielania pierwszej pomocy. Ćwiczenia, które odbywały się zarówno w szkole jak i na remizie prowadzili druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej z Zakliczyna.

Ponadto zorganizowano dla uczniów wycieczkę do Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 Państwowej Staży Pożarnej w Tarnowie, gdzie uczestnicy projektu poznali pracę strażaka-zawodowca, obejrzeli specjalistyczny sprzęt ratowniczo-gaśniczy oraz zasady funkcjonowania Powiatowego Centrum Powiadamiania Ratunkowego. Każdy z uczestników otrzymał kompletne umundurowanie koszarowe, w którym zobowiązany był uczestniczyć na zajęciach.

29 listopada br. odbył się apel z okazji zakończenia projektu. Uroczystość rozpoczęła się od złożenia meldunku na ręce Dyrektora ZW ZOW ZOSP RP woj. małopolskiego Kazimierza Sady. Następnie każdy uczestnik projektu otrzymał stosowny certyfikat potwierdzający udział w szkoleniu oraz nagrody w postaci maskotki-Strażaka. Szkoła Podstawowa w Zakliczynie była jedną z trzech szkół w woj. małopolskim ,w którym został zrealizowany tenże projekt.

Pragnę poinformować, że zakończenie projektu nie oznacza zakończenia pracy z tą młodzieżą. Nadal będą prowadzone zajęcia zarówno w szkole jaki i naszej remizie. Zapraszam także wszystkich zainteresowanych członkowstwem w Ochotniczej Straży Pożarnej w Zakliczynie w każdy piątek od 18:00.

Naczelnik OSP Zakliczyn Łukasz Łach

About the author

OSP Zakliczyn administrator

Leave a Reply